Na Vánoce 2017 vychází nové přepracované vydání pravidel Dračího doupěte II. Objednávat si ho můžete v e-shopu nakladatelství ALTAR.
Šest let od prvního vydání se Dračí doupě II dočkalo přepracované a doplněné knihy základních pravidel. Na novém vydání se podíleli jak členové původního autorského týmu, tak noví členové, hráči s mnohaletou herní zkušeností. Hlavní změny v pravidlech byly průběžně zveřejňovány na tomto webu a na prověřování jejich funkčnosti se tak kromě samotných tvůrců a několika testerských skupin podílela i široká komunita hráčů.

Druhé vydání Dračího doupěte II rozhodně není novou hrou a z původní verze mnohé zachovává, i tak ale přináší řadu novinek. Drobných změn doznaly dovednosti jednotlivých povolání, řada zvláštních schopností byla zcela nahrazena. Autorský tým věnoval pozornost i sjednocení herních mechanik, aby hráčům usnadnil jejich používání. Úpravám se tak nevyhnula pravidla pro jednotlivé druhy magie, pasti a jedy, skrývání a hledání nebo léčení.

Vedle toho se autoři zaměřili na vyřešení nejasností, se kterými se potýkali čtenáři prvního vydání. Podstatná část knihy je tak zcela nově napsaná a oproti původní verzi je delší o celých dvacet stran příkladů a vysvětlení. Kvůli větší vstřícnosti k novým hráčům jsou zvlášť vysvětlena základní pravidla, která tvoří jádro systému, samostatná kapitola je věnovaná pokročilému používání herních mechanik ve složitějších situacích, které není nutné přelouskat pro první hry. Příručka současně nově věnuje více prostoru dovednostem a jejich používání a dává podrobnější návod, jak různé herní situace převést do řeči pravidel.

Největší změnou v pravidlech projevující se v každé příhodě, kterou budete odehrávat, je úprava mechaniky vyčerpání, díky které souboje získaly novou dynamiku. Vítězové střetů se již nemusejí obávat, že by je vyčerpání připravilo o jejich vítězství, a poraženým se vyplatí vyčerpávat se jen tehdy, pokud jim za to stojí směřování příběhu.

Novou příručku Dračího doupěte II si opět můžete pořídit v provedení s tvrdou nebo měkkou vazbou, elektronicky jako PDF nebo ve sběratelské „krabicové“ verzi s celou řadou doplňků – od deníků pro vaše postavy, přes kostky DrD a kartonové přehledy dovedností, pravidel a magií až po CD s bonusovými materiály. Hru si také můžete vyzkoušet se zjednodušenou „Pirátskou verzí“, která je k dispozici ke stažení zdarma.